Książka pt. “Mala M.” Pauliny Świst i Lilki Płonki. Co jest tu wartego uwagi?

Choć na pierwszy rzut oka wydaje się, że autorka w książka pt. “Mala M.” (https://www.taniaksiazka.pl/ksiazka/mala-m-paulina-swist) odeszła z zawodu prawnika, to jednak “nie ma w tym nic złego”. Choć bohaterka tego świata nie przemienia się, zostaje do niego wciągnięta, co uruchamia serię wydarzeń. Nie chcemy tu pisać zbyt wiele, żeby nie zdradzić zbyt wiele, ale jeśli lubicie zagadki, legalne (a także kryminalne) oszustwa i przekręty, nie rozczarujcie się.

O czym to jest powieść?

Choć na początku nie będziemy pewni, w jakim kierunku pójdzie książka, język autorki jest niedopowiedziany, co sprawia, że książkę czyta się lekko i choć jest napisana przez duet, nie zauważymy żadnych różnic, nie widzimy też, która książka. Co więcej, nie da się ukryć, że ta książka pt. “Mala M.” Pauliny Świst jest zupełnie inna od poprzednich powieści Pauliny Świst. Tym razem nie mamy historii, w której mniej więcej znamy losy głównych bohaterów, czyli od samego początku pokazujemy dwóch głównych bohaterów. Sama historia Mali nie ogranicza się do jednej powieści, ale obejmuje cały zbiór powieści, co chyba najbardziej nas zaskoczy, bo znając powieści tego rodzaju, chętnie przeczytaliśmy tę książkę. W każdym razie cieszmy się, że autorka zdecydowała się rozwinąć tę historię i uważamy, że jest ona naprawdę interesująca, a cała historia wiąże się z “Ramzesem” i nic innego nie przychodzi do głowy, co będzie dla nas bardzo mylące.

Co jeszcze ciekawego tutaj znajdziemy?

Mala M.” to pierwsza powieść duetu przyjaciół Świst-Płonka, ale zdecydowanie możemy powiedzieć, że jest to dobry wstęp do kolejnej części. O rozwoju relacji między bohaterami, bo wiadomo, że będzie on rozwinięty w kolejnym tomie, a autorka stara się nie zdradzać wszystkich stron. I wątek “przekrętu”. Wbrew pozorom, w książce nie ma aż tak wielu scen erotycznych, stąd ostrzeżenie o okładce. Z pewnością będziemy czekać na kolejną część i będziemy ciekawi, co autorka ma dla nas w zanadrzu w następnej części. Z tej książki dowiemy się, że może wszyscy próbują coś znaleźć, szukają czegoś, uparcie do czegoś dążą, tylko po to, ażeby się przekonać, że tak naprawdę nie wiedzą, do czego dążą?

Dlaczego warto po nią sięgnąć?


Nie jest to może zbyt ambitne dzieło literackie, ale styl pisania Pauliny Świst przekonuje, że potrafi skutecznie dostarczyć maksimum rozrywki. Dotychczasowa tematyka książek autora oscylowała wokół świata zbrodni. W “Małej M.” napisanej wspólnie z przyjaciółką Lidką Płonką jest podobnie, ale główną bohaterką jest Malwina, która rzeczywiście jest wyjątkową osobowością.