Książka pt. “Mala M.” Pauliny Świst i Lilki Płonki. Z jakich powodów warto przeczytać?

Kiedy Mala staje się bardzo blisko niebieskookiego boga seksu, świat Mala zostaje wywrócony do góry nogami. Obsesyjnie zdezorientowana i oszołomiona, postanawia zrobić wszystko, by znaleźć mężczyznę, który w ciągu pół godziny da jej więcej przyjemności niż wszyscy mężczyźni razem wzięci. Jak na złość, wszędzie jest “ten drugi” – odważny, uroczy, dowcipny sąsiad gotów zrobić wiele w imię utrzymania dobrosąsiedzkich układów. Lepszy wróbel w ręku, czy gołąb na dachu? To jest najmniejsze pytanie, z którym w książce pt. Mala M. od TaniaKsiazka uraczy nas Paulina Świst. Niektóre z nich są związane z jej najlepszą przyjaciółką Zuzą, a Mala wcale, ale to wcale się to nie podoba.

Co jest pociągającego w tej książce?

Paulina Świst jest na liście “znanych autorek”. Słyszy się tak wiele pozytywnych opinii o jej książkach, że warto sięgnąć po powieść pt. “Mala M.“, gdy tylko nadarzy się okazja. Przed przeczytaniem książki słyszy się różne opinie na jej temat. Z jednej strony świetnie się bawimy i autorka niejednokrotnie potrafi nas rozbawić, ale z drugiej strony historia nie przestanie się fascynować. Na przestrzeni 300 stron wydarzyło się wiele istotnego, a w zasadzie w głowie pozostanie pytanie: “Co ta historia w ogóle znaczy?”. Dopiero ostatni rozdział dał jasny zarys fabuły, ale czy nie za późno?

Jaki jest styl książki?

Uwielbiamy lekki i zabawny styl pisania autorki. Oczywiście, jest to specyficzny rodzaj humoru, z jego wulgarnymi i dwuznacznymi nutami. Wszystko to jest jednak odpowiednio wyważone i tworzy spójną, komediową całość. Mala to ta postać, która jest mocno przerysowana. Owszem, czasami jej pomysły są naprawdę zabawne, ale czasami są irytujące i niezręczne. Ta kobieta jest alkoholiczką, ledwo pracuje (czasem projektuje grafiki na okładki książek), a większość czasu jej myśli skupiają się na seksie. To wszystko. Mala natychmiast staje się lekkim czytnikiem dla tych mniej wymagających czytelników. Typowy opis może nas rozbawić (o ile lubisz humor).

Fenomeny książki Świst


Książki Pauliny Świst są szeroko dyskutowane przez czytelników ze względu na swoją specyfikę. Jedni je kochają, pozostali nienawidzą. Paulina Świst z każdą książką rozwija się coraz bardziej i dostarcza czytelnikowi wciągających i uzależniających wrażeń. Dlatego tak warto cieszyć się, gdy wiemy najnowszą książkę. “Mala M.” to chór z Lilką Płonką. Książka jest spójna, nie ma wrażenia, że napisały ją obie osoby. Z ogromną przyjemnością tego rodzaju książkę się czyta.